תחומי העיסוק של עורכת דין אודליה אלטמן הינם דיני משפחה, גירושין, צוואות וירושות. מאחוריה כ-25 שנות פעילות משפטית ענפה אשר כוללות מעל ל-2000 תיקים אותם היא ניהלה. היא ייצגה אלפי לקוחות בעיקר בין כותלי בית המשפט לענייני משפחה ובתיקים המתנהלים בבית הדין הרבני. כמו כן היא הייתה מעורבת בלא מעט תיקים שהתנהלו ונסגרו במסגרת של הליכי פישור וגישור מחוץ לכותלי בית המשפט. בתחום דיני הגירושין ישנה חשיבות עליונה בהגעה להסכמה בין שני הצדדים על מנת להבטיח את עמידת הצד שכנגד בהסכמים.

בראשית

עו"ד אודליה אלטמן נולדה בשנת 1966 בתל אביב, שם גם גדלה והתחנכה. היא בוגרת של תיכון עירוני ד' . היא למדה במגמה הריאלית הדו לשונית. עד היום שולטת אודליה אלטמן בשפות הערבית והאנגלית בנוסף לעברית. את התיכון היא סיימה בהצטיינות יתרה במסגרת כיתת המחוננים. במסגרת שירותה הצבאי שירתה עו"ד אודליה אלטמן בחיל המודיעין. מלבד תקופת הסדיר השירות כלל גם 4 שנות שירות מילואים.

השכלה משפטית

את לימודי המשפטים השלימה עורכת דין אודליה אלטמן בפקולטה ללימודי משפט של אוניברסיטת תל אביב. בנוסף על סיום בהצטיינות דיקאן של כל אחת משנות לימודיה, היא גם נבחרה למצטיינת דיקאן עם השלמת התואר.

את פרק ההתמחות הנדרש להשלמת ההסמכה למקצוע עריכת דין, חילקה עו"ד אלטמן לשניים. בחלק הראשון היא התמחתה אצל כבוד השופט דאז חיים פורת בבית המשפט המחוזי בתל אביב. באותה עת כיהן כבוד השופט פורת כסגן הנשיא של ביהמ"ש. את השלב השני של הסטאז' היא העבירה אצל עו"ד יוסף בן מנשה.

קריירה

בשנת 1990 הוסמכה אודליה אלטמן לעסוק בעריכת דין. כעבור שנה פתחה את משרדה העצמאי הפעיל עד ימים אלו. השליטה המלאה של עורכת דין אודליה אלטמן בשפות האנגלית והערבית מאפשרת לה להעניק שירות משפטי לכלל האוכלוסייה בארץ.

תקשורת

עו"ד אלטמן מרבה להופיע בערוצי המדיה השונים. בהופעותיה היא מעניקה ייעוץ בתחומים של דיני המשפחה, הגירושין והירושה. בעבר הייתה לה פינה שבועית קבועה בתכנית הרדיו אותה הנחתה איריס קול. כיום היא מתארחת בתכניות טלוויזיה שונות בערוצים 2 ו-10.

תרומה לקהילה

עו"ד אודליה אלטמן העניקה, במשך 6 שנים, ייצוג משפטי לנשים בהליכי גירושין. השירות נעשה במסגרת עמותת נעמ"ת. כמו כן, במהלך עשר שנים, החל מהסמכתה לעריכת דין ועד לשנת 2001 הייתה עו"ד אלטמן פעילה בלשכה לסיוע משפטי של משרד המשפטים במתן ייצוג וסיוע משפטי למיעוטי יכולת.

בנוסף נטלה עו"ד אודליה אלטמן חלק בוועדה המייעצת של מרכז הילד והמשפט במועצה הלאומית לשלום הילד. היא גם הייתה חברה בוועדה שבחנה את מצב זכויות הילד בישראל. את פעילות הוועדה הובילה כבוד השופטת סביונה רוטלוי מבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בית המשפט מינה את עורכת דין אודליה אלטמן פעמים רבות כאפוטרופא לדין של קטינים בתיקים שונים שהונחו לפתחו.

בשנת 2001 עברה עו"ד אודליה אלטמן קורס ייעודי עבור מועמדים למשרת שיפוט במכון ע"ש זוסמן, לשעבר כבוד נשיא בית המשפט העליון.